BALTIJAS ČEMPIONĀTS 2017

Baltijas čempionāts ir katru gadu viens no gaidītākajiem ātrumlaivu pasākumiem, kad sanāk kopā visu trīs Baltijas valstu ūdens motorsporta sportisti un tiek noskaidrots čempions katrā laivu klasē. Šogad čempionāts norisinājās Tallinā, Igaunijā. 

Šogad čempionāta organizatori bija izlēmuši, ka minimālam laivu skaitam vienā klasē, lai attiecīgā laivu klase vispār varētu startēt, ir jābūt 3. Ievērojot šo organizatoru noteikumu šogad Baltijas čempionātā nevarēja vērot T550, S550, F250 un mūsu pilota Anda Ratnieka pilotēto F350 laivu klasi, jo diemžēl nepieteicās nepieciešamais skaits pilotu.

Katrā ziņā nevarēja sūdzēties par OSY400 laivu skaitu uz plosta - 13 dalībnieki no visas Baltijas, kā arī 1 pilots no Polijas. Mūsu pilots Kristaps Stūris Baltijas čempionāta kopvērtējumā iegūstot 8. vietu ( 1.brauciens = 9 vieta ; 2.brauciens = 8. vieta ; 3.brauciens = 8.vieta) atzina, ka ir iegūta nenorvērtējama pieredze un jaunas zināšanas, kā arī šis čempionāts ir lieliska iespēja iepazīt citus savas laivas klases pilotu. Čempiona titulu šogad OSY400 laivu klasē izcīnīja igaunis Rasmus Haugasmagi.

  

Otra laivu klase, kas arī priecēja ar kuplu dalībnieku skaitu bija jauniešu ātrumlaivu klase GT15. Skatīties GT15 ātrumlaivu klasi vienmēr ir aizraujoši un bieži vien aizmirstas, ka šīs laivas pilotē no 10 līdz 16 gadus jauni piloti, jo azarta, adrenalīna un cīņas spara ziņā šie piloti maz atpaliek no pieaugušo laivu klasēm. Arī Lauris Badauķis kopvērtējumā ieņēma 8. vietu Baltijas čempionātā ( 1.brauciens = 7.vieta ; 2.braucien = 9.vieta ; 3.brauciens = 9.vieta). Un arī šajā laivu klasē čempiona titulu izcīnīja igauņu sportists Stefan Arand.