SAN NAZZARO, ITĀLIJA 15.07. - 16.07.

  14.07. - 16.07. Itālijas pilsētā San Nazzaro ( Emilia - Romagna) norisinājās Eiropas čempionāta  2. posms F350 ātrumlaivām, kurā Latviju pārstāvēja ART Racing pilots Andis Ratnieks.

Atgādināsim, ka Eiropas čempionāta 1. posms norisinājās Latvijā, Aizkrauklē maija beigās, Andis piedzīvoja iespaidīgu lidojumu 1. braucienā, pēc kura sacensības turpināt nevarēja traumētā pleca dēļ.
Viens no galvenajiem mērķiem, piedaloties šāda mēroga sacensībās, ir gūt pieredzi un Itālija tam ir vienreizēja vieta, jo parasti uz sacensībām Itālijā ierodas lielākā daļa šīs laivu klases pilotu, kā arī paši titulētākie  "skuteru" klases piloti ir tieši no Itālijas. Kā arī atšķirīgais klimats liek mainīt dažādus regulējumus dzinējam, kas kalpo kā papildus skološanās šajā nebūt ne vienkāršajā laivu klasē.


Foto : Massimo Ciuchi
Foto : Massimo CiuchiSestdienā (15.07.), kad izieta ir tehniskā komisija, veikti pēdējie regulējumi, sākas sacensības. Kvalifikācijā Andis uzrādīja 7. labāko laiku , kas arī noteica laivu izvietojumu uz starta plosta. 
Pirmajā brauciena 3. aplī Andis, sajūtot laivā vibrāciju, steigšus brauc krastā, kur tiek konstatēts, ka nolūzusi dzenskrūves 1 lāpstiņa.
Svētdien (16.07.) trenniņos tiek izmēģinātas vairākas citas dzenskrūves, līdz tiek atrasta līdzvērtīga salūzušajai, kā arī tiek mainīti regulējumi motoram un 2. braucienu Andis finišē septītais. Diemžēl 2.brauciena laikā " gaisā uzlido " un apmet kūleni ungāra Pfeil Zoltan pilotētā laiva.
Arī 3. brauciens diemžēl neiztiek bez starpgadījumiem un 1. aplī pie tālās bojas saskrienas 3 laivas : James Aderholdt (USA), Tunde Bedi (AUT) un Mario Alex (GER). 
Atkārtots starts trešajam braucienam un mūsu pilota laiva tiek palaista tikai ar 8 reizi, kas diemžēl jau ir par vēlu un brauciens netiek ieskaitīts. Līdz ar ko kopvērtējumā, ar vienu ieskaitītu braucienu, Andis paliek 9. vietā. 


Foto : Wenke Franke


Foto : Wenke Franke

Neskatoties uz dažādām tehniskajām ķibelēm,kas šai laivu klasei nav nekas neparasts, komanda uz sacensībām atskatās ļoti pozitīvi. Ir iegūta atkal jauna pieredze, dažāda veida noderīga informācija, satikti jauni un veci labi draugi un pats galvenais gūts prieks no piedalīšanās!

ART Racing komanda saka vēlreiz paldies visiem par atbalstu un palīdzību! 

Īpašs paldies Lietuvas komandai Megadriving team par palīdzību un atbalstu!

Bildes no sacensībām San Nazzaro iespējams apskatīt  ⇒ www.facebook.com/profile.php
                                                                                          ⇒ www.facebook.com/wenke.franke/media_set    
Foto : Emanuela Procaccini