Aizkraukle 27.05.2017 - 28.05.2017.

 27. un 28. maijā Aizkrauklē norisinājās pirmās šajā sezonā ātrumlaivu sacensības. Arī šogad ātrumlaivu piloti sacentās Latvijas čempionāta 1. posma ieskaitē un Eiropas čempionāta 1. posma ieskaitē F-350 un FR-1000 ātrumlaivu klasēs. 

Mūsu komandas F-350 laivu klases pilotam Andim Ratniekam šis Eiropas čempionāta posms diemžēl beidzās jau pirmajā ieskaites braucienā. Pieļaujot kļūdu sacensību trasē, ar ātrumu ap 160 km/h, Andis Ratnieks kopā ar laivu "uzlidoja gaisā" . Pilots ļoti veiksmīgi pēc šāda manerva, tika cauri tikai ar pleca un rokas sasitumiem. Jāpiebilst, ka arī Anda laiva ļoti veiksmīgi nofinišēja savu lidojumu, iegūstot vien pāris nenozīmīgas skrambas un teorētiski bija gatava nākošā dienā atkal atrasties uz starta plosta, ja vien pilota veselības stāvoklis to būtu ļāvis (atgādināsim, ka šajās laivās pilots guļ uz vēdera un ar vienu roku spiež gāzes sviru un ar otru stūrē).

Foto : Viesturs Lācis, Rekords
Facebook @rekordsphoto

Tāpat sāpīgu "kritienu" piedzīvoja arī GT15 laivas pilots Lauris Badauķis. Kopvērtējumā izcīnot 1. vietu, savā laivu klasē, tehniskā komisija konstatēja neatbilstību laivas motorā, kas pēc UIM noteikumiem Laurim nozīmēja Latvijas čempionāta 1. posma diskvalifikāciju.Pēc vairākām avārijām un atkārtotiem startiem sacensību pirmajā dienā, OSY-400 laivu visi braucieni norisinājās svētdienā. No šī gada mūsu komandu šajā laivu klasē pārstāv Kristaps Stūris, kas arī agrāk bija piedalījies ātrumlaivu sacensībās. Pēc pāris gadu pauzes un ar jaunu laivu Kristaps šajās sacensībās finišēja ceturtais.

ART Racing komanda saka milzīgu paldies visiem komandas biedriem, draugiem, radiem un atbalstītājiem par izturību un atbalstu!
Paldies mediķu komandai sacensību norises vietā un Jēkabpils pilsētas slimnīcas personālam!

Mācamies un izdaram secinājumus no šajās sacensībās gūtās pieredzes un tiekamies jau 03. jūnijā Jūrmalā, Latvijas čempionāta 2. posmā!