Latvijas čempionāta 3.posms Jūrmalā

 

Ierodoties sacensību norises vietā 18.jūnijā, kad tika plānotas sacīkstes, sapulcē starp organizatoriem un klubu vadītājiem tika pieņemts lēmums, ka tās jāpārceļ uz 19.jūniju, jo laika apstākļi bija absolūti nepiemēroti šāda veida pasākumam,  taču šis lēmums nebija par iemeslu mazākam sportist daudzumam nākamajā dienā un viss varēja sākties.

                Lai divos secīgos braucienos noskaidrotu labākos pirmie trasē devās GT15 jauniešu klases braucēji starp kuriem  ART Racing piloti Lauris Badauķis un Kārlis Degainis pirmajā braucienā izcīnīja attiecīgi 7. un 5. vietu.  Nākamajā braucienā, kurš sekoja uzreiz pēc pirmā, sportisti uz starta plosta stājas apgrieztā secībā, kas nodrošināja labāku starta pozīciju Laurim, taču neko daudz nemainīja priekš Kārļa. Starts un jau pie pirmās pagrieziena bojas Kārlis izvirzās vadībā. Sīvā cīņā visa brauciena garumā, Kārlim izdodas finišēt otrajam un rezultātā divu braucienu summā 3. vieta, tas nozīmē, ka viss izšķirsies trešajā braucienā. Lauris finišē 7. un cerības uz labāku vietu tiek saglabātas uz trešo braucienu, kurš kā ierasts Latvijas čempionāta posmos ir divas reizes garāks un par katru vietu tiek saņemts divas reizes vairāk punktu.

                Nākamie uz starta dodas O-350 skuteru klases braucēji. Šajā klasē Aizkraukli pārstāv Andis Ratnieks. Pēc pirmās bojas, īsā laika periodā Andis izvirzās vadībā un kā pirmais arī finišē.

                ART Racing, jaunpienācējs  Toms Timohins laivu klasē T550, dodas uz startu pirmo reizi, kurā tāpat kā GT15 klasei ir divi braucieni pēc kārtas. Diemžēl tehniska problēma, un startēt neizdodas, taču laiva tiek gatavota trešajam braucienam…

                Ar nepacietību gaidām gliseru startu, kur Aizkraukles pārstāvji gan Dāvis Aupe, gan Lotārs Millers stājas uz starta plosta, lai cīnītos par vietām pirmajā trijniekā. Lotāram brauciena beigās pirmā vieta taču Dāvim diemžēl tehniska ķibele un viņš braucienu neuzsāk.

Otrais brauciens skuteriem-pārliecinošs starts Anda Ratnieka izpildījumā, un piecu apļu summā atkal pirmā vieta braucienā.

Nākamais gliseru starts, diemžēl  jauna ķibele Dāvim un viņš nestartē, taču Lotārs, lai arī gandrīz visu braucienu ir vadībā, tomēr finišā ierodas otrais uzreiz pēc Ievas Milleres pilotētās laivas.

Sacensības tuvojas noslēgumam-uz startu dodas Toms. Atkārtots misēklis un Tomam nākas doties trasē no laivu, ūdenī ielaišanas vietas pēc tam, kad citas laivas startējušas no starta plosta. Tas ir atļauts, taču tiek noņemts viens aplis no kopējā rezultāta, tādēļ uz īstu cīnu cerēt vairs nevar. Mierīgi finišējot Tomam viens brauciens ieskaitīts, kas ļauj sacensību kopvērtējumā iegūt otro vietu un atnest komandai punktus!

Trešais starts skuteriem. Andis Ratnieks izraujas vadībā jau pirmajos metros, taču braucienu līdz galam neizdodas nobraukt tehniskas ķibelēs dēļ, kā rezultātā kopvērtējumā otrā vieta augstāko pjedestāla pakāpienu atdodot sportistam no Krievijas Vadimam Ušakovam un trešajā vietā aiz sevis atstājot Mārtiņu Berholcu no Liepājas kluba UPB Energy.

Sekojam līdzi GT15, kur Kārlis Degainis un Lauris Badauķis mērojas spēkiem ar citu Latvijas klubu jaunākajiem pārstāvjiem.  Lauris ierindojas  7. Vietā arī trešajā braucienā, taču punktu izkārtojums bija tāds, ka kopvērtējumā punktu summā vien 8. vieta.  Kārlis mierīgā braucienā bez starpgadījumiem, finišē ceturtais, kā rezultātā kopvērtējumā arī 4. vieta!

Visbeidzot pēdējais gliseru brauciens. Uz startu trešo reizi dodas Dāvis. Visa komanda turot īkšķus gaida starta signālu, pēc kura trasē kā pirmais aiztraucas Lotārs Millers un ar nelielu nokavēšanos visbeidzot arī Dāvis Aupe. Lai arī dzinējs tomēr niķojās, taču pirmajos apļos Dāvis vēl pacīnās ar Jelgavas sportistu Jāni Kuķalku, kurš visbeidzot tomēr apdzen Dāvi, un izcīna trešo vietu arī sacīkšu kopvērtējumā, atdzīstot Ievas Milleres pārākumu-otrajā vietā un Lotāra Millera uzvaru!

Nākamās sacensības Jēkabpilī, 9.jūlijā, uzreiz pēc kurām divu dienu sacīkstes Alūksnē 16. un 17. jūlijā.

Ar sacīkstēm piesātinātais mēnesis noslēgsies ar Storent Eiropas kausa izcīņu ātrumlaivām , Aizkrauklē 30.-31. jūlijā. Gaidām visus līdzjutējus, vērot notikumus Aizkraukles trasē,  just līdzi Aizkraukles pilotiem klasē FR-1000 kur būs ieradušies ātrākie sportisti no visas Eiropas, kā arī tikpat ātrajā Anda Ratnieka pārstāvētajā skuteru klasē O-350, kur arī būs redzami starptautiskās ūdens motosporta sabiedrības labākie…