Baltijas čempionāts 2016

Maija pēdējā nedēļas nogale Aizkraukles ūdens motosportistiem izvērtās notikumiem bagāta. Lietuvā, Kauņā norisinājās ikgadējās Baltijas čempionāts sporta motorlaivām. Uz sacīkstēm bija devušies Aizkraukles sportisti, lai noskaidrotu, kuras ir 2016 gada sezonas ātrākās laivas Baltijā.
                Sacīkšu formāts nedaudz atšķīrās no Latvijas čempionāta sacīkstēm ar to, ka divu dienu laikā katra laivu klase veic četrus braucienus no kuriem trīs labākie tiek vērtēti kopējā ieskaitē.
                Sacensība tika uzsākta ar iespaidīgo formulu startu, kopā vienā braucienā piedalījās 6 laivas, no kurām divas bija ātrās F2 laivas un parējās, tikpat iespaidīgās formula F4S tipa laivas. Šajās laivu klasēs Aizkrauklieši nestartē, tādēļ ar uzmanību gaidījām nākamo startu, O-350 skuteru klasē, kur Aizkraukli pārstāv Andis Ratnieks.
                 Pirmā brauciena finišu Andis sasniedza pirmais. Otrais sestdienas brauciens - Andis finišē otrajā vietā, ātrāks izrādījās Lietuvas skuteru braucējs Aleksandrs Mihailovs.
                Turpmākie starti GT15 laivu klasē, kur Aizkraukles klubu pārstāv divi sportisti, Lauris Badauķis un Kārlis Degainis. Kārlis startē labāk un finišu sasniedz priekšā Laurim, taču divu braucienu summā līdz goda pjedestālam vēl ir kur tiekties un ar nepacietību tiek gaidīti svētdienas divi braucieni.
                Laivu klasē FR-1000 Kauņā diemžēl nestartēja Dāvis Aupe, kuram šī ir pirmā sezona ūdens motosportā, taču Lotārs Millers pārliecinoši uzvar pirmo braucienu, aiz sevis atstājot, Ievu Milleri un lietuviešu ātrāko gliseru braucēju Rolandas Kavaļauskas. Otrais brauciens gliseriem izvērtās notikumiem bagāts-pēc lieliska starta Lotārs atkal pirmajā vietā līdz brīdim, kad negadījumā cieš viņa laiva un izsistais caurums korpusā pārtrauc braucienu. Vien pēdējā brīdī sasniedzot plostu, palīgā metās uz plosta stāvošie un izglābj laivu no nogrimšanas pie starta plosta. Jāatdzīst, ka pilota ilggadējā pieredze un apķērība ļāva saglabāt laivu uz ūdens līdz pēdējam brīdim, kad to bija tehniski iespējams izcelt no ūdens ar autoceltņa palīdzību, tas savukārt atstāja cerības, ka laiva tiks saremontēta nakts laikā un svētdien Lotārs būs uz starta.
                Svētdienas braucieni tiek uzsākti, tādā pašā secībā kā sestdien, un no Aizkraukliešiem pirmais uz starta plostu dodas Andis. Trešais brauciens un Andim atkal otrā vieta, ceturtā brauciena startā kļūdu pieļauj lietuviešu sportista mehāniķi un Aleksandrs nokavē došanos trasē. Šī Lietuvas konkurentu kļūme ļauj Andim sasniegt finišu pirmajam. Rezultātā abiem sportistiem vienāds punktu skaits. Pēc sacīkšu reglamenta, lai noteiktu  uzvarētāju tiek salīdzināti ātrāko apļu laiki. Rezultātā pirmā vieta Lietuvas sportistam Aleksandram Mihailovam,  otrā vieta Andim Ratniekam un goda pjedestāla zemāko pakāpienu aizņēma Liepājas ūdens motosportists Artūrs Brolītis.
                GT-15 starti- trešajos braucienos, ART Racing jaunie piloti uzrāda līdzīgus rezultātus, kā pirmajos divos, taču ceturtajā braucienā, labs starts izdodas Kārlim Degainim, un pirmajā pagriezienā Kārlis izraujas uz trešo vietu. Pirmo trīs apļu laikā Kārlis saglabā trešo vietu, taču tad tā tiek atdota igauņu sportistam- Pasaules čempionam GT-15 laivu klasē  Stefanam  Ārandam, un pēdējā aplī Kārli apsteidz vēl viena laiva, rezultātā finišs piektajā vietā. Un kopvērtējumā Kārlis ierindojas septītajā vietā, aiz sevis atstājot Lauri Badauķi astotajā.
                Sagaidot gliseru trešo braucienu, ceram uz Lotāra kārtējo panākumu, jo visa nakts ir pavadīta gatavojot laivu šīs dienas startam. Trešais brauciens un Ieva Millere ir vadībā daudzu apļu garumā, līdz viņu apsteidz ātrais Lietuvas sportists. Lotārs, lai arī ļoti ātrs, taču cīnoties ar iepriekšējās dienas negadījuma sekām tikai trešajā vietā. Pēc brauciena tiek konstatēts, ka negadījuma rezultātā sporta laivai ir vēl daži defekti, un tā ātri piepildās ar ūdeni, paliekot smagākā  ar katru nobraukto apli. Starplaikā starp braucieniem tiek novērstas pēdējās problēmas un ceturtā brauciena finišu Lotārs sasniedz pārliecinoši pirmajā vietā. Šo notikumu rezultātā Baltijas čempions FR-1000 klasē Rolandas Kavaļauskas, Baltijas vicečempions, Aizkrauklietis Lotārs Millers un godpilnajā trešajā vietā Ieva Millere.
                Divas karstas un notikumiem bagāts dienas aizvadītas. Dodoties mājās sportisti analizē kļūmes, taču ar optimismu raugās uz nākamajiem startiem, kuri sekos sacīkstēs Jūrmalā 18. jūnijā, Jēkabpilī 9. jūlijā, Alūksnē 16 un 17 jūlijā, līdz visbeidzot Aizkraukles ūdens motosporta lielais notikums 30 un 31 jūlijā, “STORENT Eiropas kausa izcīņa ātrumlaivām”,  klasēs FR-1000 un O-350.