Sezonas atklāšana Liepājā

Atgriežamies vietā, kur pagājušajā gadā noslēdzās sporta sezona-Kurzemes Rallijs un ātrumlaivu festivāls Liepājā. Uzsākot 2016 gada sezonu  7. maijā, Liepājā - ostas kanālā, norisinājās Latvijas Republikas pirmās 2016. gada ātrumlaivu sacensības, kurās startēja arī ART Racing kluba piloti. Sacīkstes sākās ar jaunāko sportistu startu klasē GT15. Aizkraukles klubu šogad pārstāv jau divas jauniešu laivas. Kārlis Degainis pirmo divu braucienu summā ierindojās 4. vietā un mūsu jaunais pilots Lauris Badauķis savos pirmajos startos ieņēma 7. vietu.

Sacensības turpinājās ar jaudīgo skuteru klasi (O-350), kur pēc neveiksmīga starta Andis Ratnieks finišēja vien otrais.

Turpinājumā starp visām citām laivu klasēm, startēja arī gliseri (FR-1000), kur kā jau ierasts Aizkrauklietis Lotārs Millers pārliecinoši izvirzījās vadībā jau ar pirmajiem trases metriem un finišēja pirmais!

ART Racing jaunais gliseru klases pilots Dāvis Aupe, pirmajā braucienā finišēja 3 vietā, tikmēr Ieva Millere, kura pārstāv Bauskas klubu “Mēmeles sports”, finiša līniju sasniedza uzreiz aiz tēva pilotētās laivas otrajā vietā.

Jāatzīst, ka laika apstākļi lutināja kā sportistus tā skatītājus, kuri bija sapulcējušies lielā skaitā, lai vērotu aizraujošas cīņas trasē.

Sākoties otrajiem braucieniem gliseru klasē, tehniska neveiksme radās Dāvim un cīņa trasē turpināta netika. Gan Lotārs, gan Ieva atkal ierindojās attiecīgi 1. un 2. vietās. Perfekts starts Andim Ratniekam un otrajā braucienā pārliecinoša pirmā vieta, aiz muguras atstājot konkurentu Mārtiņu Bergholcu  no Liepājs kluba “UPB energy”.

Noslēdzošajā braucienā - GT15 pilotam Kārlim Degainim notika negaidīta tehniska ķibele, kas lika no turpmākas cīņas izstāties, bet Lauris Badauķis stabili finišēja un kopvērtējumā ieņēma 6. vietu.

Sacīkstes turpinājās ar skuteru klasi O -350, kur Andim atkal kļūme startā. Vairāku apļu garumā attālums līdz brauciena līdera laivai tika pakāpeniski samazināts, taču 10 apļu laikā, tomēr neizdodevās apsteigt pirmās vietas ieguvēju Mārtiņu Bergholcu , kurš taktiskā cīņā uz ūdens tomēr ir spēcīgāks un liepājnieki svinēja uzvaru šajā laivu klasē. Vismaz divas reizes noteikti bija iespēja apdzīt Mārtiņu, taču šīs izdevības netika izmantotas kā rezultātā iegūta otrā vieta. Lai arī neizdevās finišēt pirmajam, rūgtums nav liels, jo tika veikts fantastisks brauciens, kas priecēja, kā skatītājus, tā arī pašus pilotus laivās, atdzīst ART Racing kluba vadītājs un laivas pilots Andis Ratnieks.

Visgaidītākais starts sacensībās, trešais brauciens gliseru klasē, kur uz plosta stājās septiņas laivas, lai atkal mērotos spēkiem. Lotārs pārliecinoši finišēja pirmais arī šajā braucienā, kopvērtējumā izcīnot pirmo vietu.

Diemžēl Ievas laivai radās neliela tehniska problēma, kuras dēļ kritās ātrums vairāku apļu garumā un rezultātā laiva apstājās. Tas deva iespēju Jelgavas kluba “Paisums” sportistam Jānim Kuķalkam finišēt otrajam un sacīkšu kopvērtējumā iegūt 2. vietu, aiz sevis atstājot Ievu Milleri trešajā un “ART Racing” pilotu Dāvi Aupi attiecīgi ceturtajā vietā.

Sacīkstes kopvērtējumā “ART Racing” klubu ieskaitē iegūst trešo vietu, kas arī ir kluba mērķis otrajā  sezonā ar to pilotu daudzumu, kas šobrīd ir klubā.