Biedrība, kura popularizē ūdens motosportu

 Skrīveros darbu sākusi biedrība “Ūdens motosporta klubs „Art Racing””. Tā popularizēs ūdens motosportu un centīsies tam piesaistīt jaunus sportistus.

 

Biedrības dibinātāji ir skrīverieši Iveta un Andis Ratnieki. Viņš stāsta, ka ideja par sporta komandas veidošanu radās jau 2012. gadā, taču līdz reālām darbībām nonākuši vien 2014. gada beigās, kad biedrība ar nosaukumu “ART Racing” nodibināta un ierakstīta uzņēmumu reģistrā.

Biedrības galvenie mērķi ir jaunu sportistu piesaistīšana ūdens motosportam gan Skrīveru, gan apkārtējos novados, lai papildinātu ūdens motosportistu saimi Latvijā. “Viņi ir šī sportaveida nākotne,” uzskata Andis Ratnieks. “Kā zināms, nodarbošanās ar ikvienu sportaveidu disciplinē un māca atbildību, tādēļ biedrības galvenā prioritāte ir tieši skolas vecuma jauniešu piesaistīšana ūdens motosportam.”

Lai paaugstinātu šī sportaveida popularitāti un atpazīstamību, biedrība centīsies popularizēt ūdens motosportu ar mediju, preses un radio palīdzību.

Biedrības dibinātājs atklāj, ka līdz šim komanda piedalījusies visās Latvijas atklātā čempionāta sacensībās – pagājušajā sezonā tās bija piecas, nākamgad paredzētas sešas šāda veida sacensības. Biedrības adrese ir Skrīveros, Pīlādžu ielā 38, kur arī tiek organizētas tikšanās ar potenciālajiem sportistiem, kā arī tur tiek turētas un remontētas sporta laivas.

Arī pats biedrības dibinātājs Andis ir saistīts ar šo sportaveidu – savu karjeru ūdens motosportā uzsācis 1997. gadā, aktīvi sportoja līdz 2003. gadam. Šajā laikā vienu reizi ieguvis Baltijas čempiona titulu. Šobrīd viņš vada biedrību un organizē sacensības Aizkrauklē. Arī pats piedalās sacensībās ar skuteru klases laivu O-350.

Patlaban kluba motorlaivas apskatāmas arī Aizkraukles sporta hallē – lai ikviens interesents tās varētu aplūkot. “Ja radīsies interese, var vērsties biedrībā “Art Racing”,” piebilsts Andis. “Klubs no savas puses piedāvā atrisināt organizatoriskos jautājumus, kas saistīti ar tehnikas iegādi, taču jauniešu klasēs finansējums nepieciešams no paša sportista vai viņa ģimenes.”


www.skriveri.lv/jaunumi/biedriba-kura-popularize-motosportu/