Latvijas Ūdens motosporta sezonas 2015 noslēgums

29.augustā, Liepājā norisinājās Kurzemes Rallija piecdesmitgades svinības. Šī ātruma festivāla ietvaros arī Latvijas ūdens motosportisti sacentās par „UPB Energy” kausu izcīnām dažādās sporta laivu klasēs.
 
Šīs ir sezonu noslēdzošās sacīkstes motorlaivām un arī Aizkraukles kluba sportisti piedalījās, lai aizstāvētu pilsētas godu un cīnītos par vietām uz pjedestāla.
 
Sacensības norisinājās iepretim viesnīcai Promenāde, kur spēcīga vēja apstākļos cīna starp sportistiem bieži vien pārvērtās arī sportistu cīņā ar savām laivām, lai tās noturētu uz ūdens virsmas. Un jāatdzīst, ka ne visiem tas izdevās veiksmīgi.
 
Uzsākot sacensību ar mazākajām klasēm viss noritēja mierīgi, taču jaudīgajā gliseru klasē, kuru pārstāv Lotārs Millers ar starta numuru 77, pirmajā braucienā tehniska ķibele Lotāram un no brauciena nākas izstāties, ņemot vērā, ka trase bija ļoti šaura un spēcīgais vējš sagrieza Lotāru laivu šķērsām trasei, brauciens drošības apsvērumu dēļ tika apturēts. Tūlīt sekoja atkārtots starts, taču jau pēc dažiem apļiem avāriju līkumā piedzīvoja RN2000 klases pilots Vladimirs Fjodorovs un brauciens tika apturēts otro reizi. Saskaņā ar sacīkšu noteikumiem atkārtots starts trešo reizi netika dots un visiem sportistiem pirmajā braucienā nulle punktu. Dienas laikā gliseru klase stājās uz starta plosta vēl divas reizes un abos braucienos klasē Formula-1000 Lotārs Millers izcīnīja pārliecinošu pirmo vietu, kā rezultātā pirmā vieta gan Liepājas sacensībās, gan arī visas sezonas kopvērtējumā un 2015 gada Latvijas čempiona tituls.  Ievai Millerei šī sacensība diemžēl nebija pati veiksmīgākā, lai arī otrais brauciens izdevās- otrā vieta uzreiz aiz tēta, taču tehnika pievīla trešajā braucienā, kuru Ieva gan finišēja taču laiva palika lēnāka un otro pozīciju nācās atdot konkurentam, kā rezultātā sacīkšu kopvērtējumā trešā vieta.
 
Mūsu GT15 klases pilotam Kārlim Degainim, kā ierasts, ļoti precīzi starti, taču distances laikā, daļa konkurentu tomēr ir ātrāki. Pirmajā braucienā Kārlis finišēja ceturtais, otrajā braucienā piektais, piedzīvojot dažus manevrus, tuvu tam, ka laiva varētu apgāzties trešajā braucienā atkal ceturtais un kopvērtējumā arī ceturtā vieta.
 
Andim Ratniekam O-350 skuteru klasē, visbeidzot izdevās pārliecinoši nobraukt divus braucienus no trim. Kā rezultātā pirmā vieta atstājot aiz sevis ilggadēju skuteru klases braucēju , liepājnieku Ēriku Ķiepi-Kipgi. Ērikam pēdējā braucienā esot otrajā vietā aiz Anda laivas tehniska ķibele un braucienu finišēt neizdevās.
 
Saskaitot Kārļa iegūtos 54, Lotāra 60 un Anda 60 punktus, Liepājas sacensību kopvērtējumā, komandu ieskaitē „ART Racing” pirmo reizi kopš dibināšanas ieguva vietu uz goda pjedestāla kā trešā ātrākā, aiz sevis atstājot „Jūrmala Racing Team” ar 141 punktu šajā sacensībā.
 „ART Racing” visas sezonas kopvērtējumā ierindojās ceturtajā vietā sešu komandu konkurencē. Ņemot vērā Lotāra Millera pārliecinošos sniegumu visas sezonas garumā, un Kārļa Degaiņa stabilos rezultātus panākums vērtējams kā ļoti pozitīvs, ticam ka arī Andim Ratniekam nākamā sezona izdosies krietni vien stabilāka. „ART Racing” esošie biedri ir apņēmības pilni strādāt pie tā, lai komandu papildinātu ar jauniem sportistiem un laivām, lai jau 2016 gada sezonā cīnītos par vietu labāko trijniekā, komandu ieskaitē. Tādēļ ikviens sportot gribētājs ir laipni aicināts iesaistīties un „ART Racing” vadība ir atvērta sarunai ar potenciālajiem jaunajiem sportistiem par piedalīšanos dažādās laivu klasēs atkarībā no sportista iespējām un vecuma. Interesentiem aicinājums kontaktēties ar Andi Ratnieku pa telefonu +37126134755 vai ar e-pasta starpniecību andis@artracing.lv , tāpat aicinām apmeklēt ART Racing facebook lapu un iepazīties ar Liepājas sacensību skaistākajiem foto mirkļiem.
 
Vēl tikai piebildīsim, ka Lotārs Millers gatavojas startam Čehijas pilsētā Jedovnicē 5/6 septembrī kur notiks pēdējais etaps Eiropas sacensībām ar Formula-1000 sporta motorlaivām.